دستگاه کاهنده مصرف برق
کاهنده برق 3 سه فاز
کاهنده برق 3 سه فاز

کارایی اینورتر چه گونه میباشد؟(کاهنده برق 3 سه فاز)

کلیک کنید => فروش ویژه کاهنده برق 3 سه فاز


اصطلاح اینورتر (Inverter) به‌طور کلی هم اندازه میباشد با دستگاهی که بتوان به‌یاری آن جریان بدون واسطه برق DC را به جریان متناوب AC تبدیل کرد. در اینورترها برق AC شهری، که برق متناوبی با ولتاژ ۲۲۰ ولت و فرکانس ۵۰ هرتز میباشد، نخست به برق DC تبدیل میگردد؛ البته کارایی اساسی اینورتر وقتی میباشد که مجدد این برق را به برق متناوب AC، ولی با ولتاژ و فرکانس لازم دلخواه و متناسب با کارکرد برقی مصرف‌کننده تبدیل می‌نماید.

سرعت گردش موتور (RPM یا این که به عبارتی بدور بر دقیقه) به‌طور بی واسطه با ولتاژ و فرکانس موتور در باب میباشد: هرقدر که ولتاژ و فرکانس ارتقا پیدا می‌نماید، سرعت گردش موتور نیز بیشتر می شود. وقتی که توان موتور الکتریکی به فرکانس و ولتاژ ذیل‌تری نیاز دارد، می‌قدرت از اینورتر برای تحت‌آوردن ولتاژ و فرکانس به کار گرفت؛

همینطور هنگامی که بخواهیم سرعت موتور الکتریکی را کاهش دهیم، قادر خواهیم بود به‌امداد اینورتر سرعت را کاهش دهیم. به عنوان مثال هنگامی مقدار لباس کمتری در ماشین لباس‌شویی ریخته می‌گردد، ماشین با تشخیص وزن لباس، با اقتدار و سرعت کمتری گردش می‌نماید. در دستگاه‌هایی مثل بالابر هم با در دست گرفتن سرعت موتور بالابر در حالت‌های متعدد جنبش آن در میان طبقات، تکان در دست گرفتن‌گردیده‌خیس و قابل انعطاف‌تری را شاهد هستیم.

کاربرد کاهنده برق 3 سه فاز در کجاست؟


هر حرکتی که با الکتروموتور ایفا میگردد، با استعمال از اینورتر میتواند به حرکتی در دست گرفتن‌گردیده و هوشمندانه‌تر تبدیل خواهد شد. از جمله زمانی پمپ آب برای هتل به کارگیری می شود، سرعت گردش پمپ می تواند براساس تعداد شیرهای گشوده و در درحال حاضر مصرف آب، تغییر‌و تحول نماید و از فشار زیاد آب در مواقع مصرف معدود دوری نماید. اینورتر همینطور سرعت گردش دیگ ماشین خرقه‌شویی را براساس معیار جامه قرارداده‌گردیده در آن و نیز کارکرد کمپرسور سردخانه را براساس میزان مواد درون سردخانه تهیه می‌نماید.

از این وسیله در کاربری‌های صنعتی برای کار‌های گشتاور اثبات مثل اسکرودر، نوار نقاله، میکسر، و برای عمل‌های اقتدار اثبات ازجمله کشش و نیز برای کار‌های گشتاور متغیر مثل حرفه و پمپ صنعتی مصرف شود. از اینورتر برای سانتریفیوژ (موتورهای به دور بالا) نیز به کار گیری می‌گردد. به‌یاری اینورتر، بدور سانتریفیوژ بسیار بالا می‌رود و ذرات ریز مواد از هم مستقل میشوند.

مزایای کاهنده برق 3 سه فاز چه می باشد و به کار گیری از آن چه نتایجی دارااست؟

کاهنده برق 3 سه فاز
کاهنده برق 3 سه فاز

کلیک کنید => فروش ویژه کاهنده برق 3 سه فاز

به کار گیری از اینورتر مزیت‌های متعددی دارااست. یکی‌از امکان‌های اصلی اینورتر، کارایی هوشمند آن میباشد. این ابزار معیار باری را که به‌سمت موتور می‌رود، تشخیص می دهد و آنگاه متناسب با به عبارتی معیار توشه، به موتور امر جریان متناسب را صادر می‌نماید. در اکثری از مواقع، این جریان از جریان نامی موتور کمتر میباشد. از مزایا و کاربردهای اصلی اینورتر می‌اقتدار به مورد ها ذیل اشاره نمود:

صرفه‌جویی در مصرف انرژی الکتریکی و در سود کاهش هزینه‌ها؛
کاهش جریان راه اندازی برق و به دنبال آن، دوام و ارتقاء ارتفاع قدمت موتور؛
بالابردن قدمت قطعات مکانیکی پس از موتور به‌برهان کاهش ضربه‌های مکانیکی در بخش‌های متفاوت موتور و امکانات حرکتی به‌استدلال فعال سازی قابل انعطاف موتور؛
قابلیت و امکان تغییر و تحول سرعت و جهت جنبش موتور فارغ از نیاز به کنتاکتور و ادوات برقی دیگر؛
قابلیت هوشمندسازی و نرم‌افزار‌ریزی برای جنبش موتور؛

کاهنده برق 3 سه فاز


پر‌قدرت و سکوت‌کردن موتور فارغ از نیاز به انقطاع‌ووصل برق مهم؛
ساخت و ساز مراقبت در مقابل اضافه‌توشه و در فیض خودداری از سوختن موتور؛
قابلیت و امکان کارایی موتور در‌صورتی‌که ولتاژ ورودی به آن همیشه در هم اکنون تغییر تحول میباشد و حفاظت از موتور دربرابر ارتقا ناگهانی ولتاژ؛
ارتقا سرعت بیشتر از سرعت نامی در موتور.


بها اینورتر و نکات مرتبط با خرید آن
شما برای خرید اینورتر می بایست یکسری آیتم را معین فرمائید: ابتدا، اقتدار الکتروموتوری که می خواهید برای آن اینورتر بخرید. معمولا بهتر میباشد اقتدار اینورتر شما یک سختی فراتر از قدرت موتور باشد؛ برای مثال خوب میباشد برای موتور ۷۵۰ وات از اینورتر ۱ یا این که ۱٫۵ کیلووات مصرف شود. همینطور بدین نکته توجه فرمائید که قدرت های ذکرشده در اینورترها برای موتورهای بی آلایش میباشد که دورشان ۱۴۰۰ بدور بر دقیقه میباشد. برای موتورهای ۲۸۰۰ به دور، اقتدار اینورتر نصف اقتدار موتور و برای موتورهای ۷۰۰ به دور، اقتدار اینورتر دوبرابر اقتدار الکتروموتور در حیث گرفته میشود.

کاهنده برق 3 سه فاز

کاهنده برق 3 سه فاز
کاهنده برق 3 سه فاز

کلیک کنید => فروش ویژه کاهنده برق 3 سه فاز

مطلقا الکتروموتور سه‌فاز بخرید؛ چون اینورترها خروجی سه‌فاز دارا هستند. اساسی وجود ندارد که برق جانور شما تک‌فاز میباشد یا این که سه‌فاز. اینورتر میتواند برق تک‌فاز شمارا به سه‌فاز تبدیل نماید. در حالتی‌که دربارۀ خصوصیات فنی الکتروموتورها به داده ها بیشتری نیاز دارید، میتوانید به تارنما‌های فروش آنلاین الکتروموتور رجوع نمایید.

در مرحله آنگاه بایستی مشاهده کنید که چه برقی در مشت دارید: در شرایطی که برق تک‌فاز شهری دارید، بایستی اینورتری بخرید که ورودی تک‌فاز ۲۲۰ ولت داشته باشد؛ در‌صورتی‌که هم برق سه‌فاز در دسترس میباشد، اینورتر شما بایستی از نوع ورودی سه‌فاز باشد. در حیث داشته باشید که در شکل موجودبودن هردو، بهتر میباشد از برق سه‌فاز مصرف شود تا موتور کوشش بهتری داشته باشد.

کاربردی که می‌خواهید برای آن از اینورتر به کارگیری نمائید اساسی میباشد. کاربردهایی مثل جرثقیل که به گشتاور فعال‌ساز‌ی اولیۀ بیشتری نیاز دارا هستند، سطح تکنولوژی اینورتر بالاتری را می‌طلبند (به عنوان مثال نسبت به یک رشته هواکش).

اینورترها سه سبک کلی دارا هستند: الف. در دست گرفتن برداری: به عبارتی V٫F که صرفا قابلیت و امکان نادر‌وزیادکردن سرعت به‌شکل دستی را دارااست؛ ب. سنسورلس: که برای کاربردهای نصفه‌صنعتی و نصفه‌سنگین استعمال می گردد و قادر است با حسگری که در خروجی جریان به موتور داراست، سوای سنسور فیزیکی، مقدار توشه اعمالی به موتور را اندازه‌گیری و طبق آن سرعت موتور را در اختیار گرفتن نماید؛ ج. رینگ‌بسته: که اینوترهای توسعه یافته می باشند و میتوانند با خروجی‌به چنگ آوردن از یک سنسور فیزیکی فرنگی مثل انکودر یا این که خط‌کش دیجیتال یا این که لیزر، مقدار سرعت موتور را در دست گرفتن نمایند.

در نتیجه ، ارزش اینورتر به‌این موردها بستگی دارااست:

قدرت اینورتر؛
ولتاژ ورودی (تک‌فاز یا این که سه‌فاز)؛
سطح تکنولوژی و تجهیزات کنترلی؛
آپشن‌های ارتباطی با بقیه کنترلرهای صنعتی.

کلیک کنید => فروش ویژه کاهنده برق 3 سه فاز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *